Pilskie Muzeum Wojskowe ma wielki honor i zaszczyt zaprosić na plenerową promocję książki pt.: „Samoloty OAW w lotnictwie polskim” autorstwa ks. Roberta Kulczyńskiego SDB i Mateusza Kabatka. 

Mamy kolejną wspaniałą książkę tego znanego nam już duetu autorów, która dokumentuje nie tylko historię naszego miasta, ale i początki polskiego lotnictwa wojskowego..

Podczas I wojny światowej na pilskim lotnisku w zakładach Ostdeutsche Albatros Werke GmbH powstało ponad 5500 samolotów dla Cesarstwa Niemieckiego. Po wojnie co najmniej 68 maszyn wyprodukowanych w Pile trafiło do polskiego lotnictwa, by na stałe zapisać się złotymi zgłoskami w historii polskich skrzydeł. Nasi bohaterscy piloci na tych samolotach walczyli o utrzymanie granic odradzającego się państwa polskiego.

Książka to bardzo skrupulatne opracowanie sylwetek samolotów, lotników i ich wspólnej historii.

216 stron, 160 unikalnych fotografii, 26 narysowanych z dbałością o najdrobniejszy szczegół barwnych sylwetek samolotów sprawia, że mamy do czynienia z wyjątkowym opracowaniem na polskim rynku!!!

To obowiązkowa lektura nie tylko dla miłośników historii Piły, ale dla pasjonatów historii polski i polskiego lotnictwa wojskowego.

Plenerowe spotkanie promocyjne z autorami książki ks. Robertem Kulczyńskim SDB i Mateuszem Kabatkiem odbędzie się 6 czerwca 2020r. o godzinie 16:00 „pod skrzydłami” naszego samolotu Su-22M4 przed schronohangarem nr 2 na pilskim lotnisku.

Ksiądz Robert Kulczyński SDB wspólnie z Mateuszem Kabatkiem opracował książkę „Lotnicza historia ziemi pilskiej 1910-1945”, Mateusz Kabatek ma na swoim koncie publikację dokumentującą historię rodzinnego Słupska – „Lotnictwo w Słupsku 1912 – 1945”. Na 100. lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości pod redakcją ks. Roberta Kulczyńskiego SDB ukazała się książka pt.: „IV Eskadra Wielkopolska (15. Eskadra Myśliwska)”.

Wszystkie wspomniane powyżej książki będzie można kupić podczas spotkania i uzyskać dedykację autorów.

Podczas promocji obowiązują aktualne obostrzenia związane z wirusem, prosimy o ich przestrzeganie. Bezpieczny dojazd na miejsce spotkania i naszej nowej siedziby, ul. Wałecką, szczegóły dojazdu na naszej stronie i FB.

Serdecznie zapraszamy! 

Przyjdźcie, przyjedzcie, przylećcie…