1. Kiedy można nas odwiedzić ?

Nasze muzeum tworzymy społecznie, niestety nie mamy pracowników na etacie, każdy z nas gdzieś pracuje od poniedziałku do piątku. Najdogodniejszy termin odwiedzin to dla nas sobota i niedziela, ale po wcześniejszym kontakcie telefonicznym zawsze staramy się dopasować w miarę możliwości i dla grup zorganizowanych znaleźć dogodny termin w dni powszednie. Zachęcamy do kontaktu.
Czynny jest także nasz telefon dyżurny +48 510 708 338 , gdzie udzielimy dodatkowych informacji.

Jeśli z jesteście Państwo zainteresowani innym terminem lub wizytą grupy zorganizowanej - prosimy o kontakt:
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub poprzez profil FaceBook https://www.facebook.com/PilskieMuzeumWojskowe/.
Postaramy się sprostać Państwa wymogom.

2. Gdzie jesteśmy i jakie warunki trzeba spełnić żeby nas odwiedzić ?

Czekamy na Was w naszej siedzibie - schronohangarze nr 3,4,5 na pilskim lotnisku. Lotnisko jest pod opieką Aeroklubu, tu startują i lądują samoloty, dlatego nie wolno się poruszać po jego terenie. Z uwagi na Wasze bezpieczeństwo prosimy o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących zasad poruszania i wyznaczonego dojazdu do naszej siedziby. Szczególnie prosimy o poruszanie się jedynie w wyznaczonej przez nas strefie zwiedzania i dojazd tylko i wyłącznie zgodnie z zamieszczona poniżej mapą i naszym oznakowaniem.


Wszelkie konsekwencje opuszczenia strefy bądź skorzystanie z innej niż wyznaczona trasy dojazdu ponosicie Państwo. Za osoby nieletnie odpowiadają ich opiekunowie.
Nie przeszkadzają nam Państwa zwierzęta dopóki pozostają pod całkowitą Państwa kontrolą.

3. Jak do nas dojechać ?

Położenie naszej obecnej siedziby wymusza jedyną bezpieczną trasę dojazdu od strony Al. Wojska Polskiego - wjazd na wysokości działek. Do pokonania pozostanie odcinek około 1800m oznakowanej przez nas drogi gruntowej - nadającej się do przejazdu samochodem, rowerem, hulajnogą lub przejścia pieszo. Wjazd na lotnisko od strony ul. Koszalińskiej jest ZABRONIONY.
Poglądowa mapka:

 

4. Ile to kosztuje ?

Jesteśmy Stowarzyszeniem utrzymującym się ze składek członkowskich oraz darowizn.

5. Pozostałe atrakcje

Zapraszamy także do skorzystania z oferty naszego sąsiada - Stajnia "Staszicówka", to nauka jazdy konnej i przejażdżki na koniu.