W dniu 30.04.2022 miało miejsce doniosłe dla naszego muzeum wydarzenie. W obecności licznie zgromadzonych gości wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz naszego miasta - Pana Prezydenta Miasta Piły dr Piotra Głowskiego oraz Pani Marii Kubicy - Przewodniczącej Rady Miasta a także przedstawicieli Szkoły Policji w Pile oraz 122. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dolaszewie 12 WBOT dokonaliśmy inauguracji działalności w nowej lokalizacji. Otwieramy tym samym nowy etap w życiu muzeum, zwiększamy naszą dostępność dla wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem !

Części oficjalnej towarzyszył festyn z atrakcjami skierowanymi do całych rodzin. Przygotowaliśmy dwa zadania - jak się okazało wcale nie łatwe, wymagające spostrzegawczości a czasami sprytu ? Podjęliście rękawicę i walczyliście dzielnie ! Szczęśliwcy wrócili do domów z wylosowanymi zestawami klocków konstrukcyjnych COBI. Była okazja do odbycia podróży wybranym pojazdem opancerzonym, skorzystania ze strzelnicy broni pneumatycznej, zapoznania się z bronią szkolną. Nasi przyjaciele z OSP RW w Pile z zaangażowaniem demonstrowali i szkolili w zakresie pierwszej pomocy - wyzwanie prowadzenia RKO na fantomie podejmowali nawet najmłodsi ! Dzięki wsparciu niezawodnych uczniów klas mundurowych ze Szkoła przy Teatralnej w Pile pod opieką Pana Romana Powolnego nasi milusińscy pokonywali specjalnie przygotowany tor przeszkód oraz mogli zmierzyć się z kilkoma wyzwaniami wymagającymi sprawności fizycznej. Dziękujemy uczniom także za wsparcie przy zabezpieczeniu festynu.

Jak zwykle oblegana była armata przeciwlotnicza S-60, oraz stanowiska z peryskopami i celownikiem czołgowym.

Nasza kuchnia stanęła na wysokości zadania i serwowała pyszną grochówkę wraz z dodatkami.

Dziękujemy za liczny udział w wydarzeniu. Przypominamy, że czekamy na was także w dniach od 1.05 do 3.05 w godzinach od 10:00 do 17:00 - udostępniamy nasze wystawy. Nasz kucharz zaprasza także w dniu 1.05 od godzin 12:00 na grochówkę!

Do zobaczenia !